| לפרטים: 074-703-5008

גמילה מהתמכרויות לעישון

מיתוסים על גמילה מהתמכרויות לעישון

סביב גמילה מעישון יש הרבה מיתוסים, שגמילה מעישון זה קשה, שהפסקת עישון כרוכה בעליה במשקל, שכדי להיגמל מעישון חייבים להיעזר בתחליפי ניקוטין ועוד.

יש מגוון דרכים לגמילה מהתמכרות לעישון, כגון מסטיקים עם ניקוטין, מדבקות, כדורים, סיגריה אלקטרונית, טיפול קבוצתי ועוד. המשותף לכל השיטות הללו הוא שהן מחליפות התמכרות אחת – ההתמכרות לסיגריות, בהתמכרות אחרת. רק שיטת Clean In מציעה גמילה מסיגריות אחת ולתמיד. Clean In הינה שיטה ייחודית לגמילה טבעית מעישון המבוססת על טיפול הילינג שמפחית את התשוקה לסיגריות, הנחיות מעשיות וליווי אישי עד אשר משתחררים באופן מוחלט מהתלות בסיגריות ומהתשוקה לעשן. בשיטת Clean In הגמילה מעישון היא בקלות וללא ייסורים.

מהי התמכרות?
ההתמכרות הינה תלות עמוקה (פיזית ונפשית) בחומר או בפעילות אשר שפוגעת בתפקודי החיים השונים, התנהלות ורווחת האדם. מקובל לחשוב על התמכרויות במונחים קיצוניים כמו התמכרות לאלכוהול או התמכרות לסמים, אבל היום כבר ידוע שישנן התמכרויות נורמטיביות, שגרתיות, כמו התמכרות לקניות ולאינטרנט, כמו גם התמכרות לסיגריות והתמכרות לסוכר וגלוטן. כאשר מדובר בהתמכרות לסיגריות, בהתמכרות לסוכר וגלוטן, קל וחומר כאשר מדובר בהתמכרויות לסמים ולאלכוהול, מדובר בחומרים ממכרים, אשר גורמים למי שצורך אותם דחף לצרוך אותם שוב ושוב, עד אשר הפעולה נעשית חלק מרכזי ממהלך החיים ושגרת היומיום. כך לדוגמה, אדם המעשן בהתחלה סיגריה אחת מדי פעם ומתמכר לעישון עם הזמן.

הסיבות לעישון הן מגוונות ומשתנות מאדם לאדם, כגון הנאה, צורך בהרגעות, הרגל חברתי, ואף רצון לטשטש או להסיח את הדעת מתחושה או רגש לא נעים שבאים לידי ביטוי בתחושת כאב, או מועקה בגינן פונים לחומר הממכר (סיגריה, אלכוהול, סמים).

התמכרות לסיגריות
כאשר מדובר על סיגריות ההתמכרות אליהן היא מיידית. התמכרות לסיגריות מורכבת מתלות פיזיולוגית ורגשית בהן יש לטפל בעת גמילה מהתמכרויות לעישון. במישור הפיזי ההתמכרות קשורה בניקוטין, אחד החומרים הכי ממכרים בטבע, שמגיע אל המוח שלנו תוך מספר שניות והופך אותנו תלותיים בו באופן מיידי. עישון מתמיד של סיגריות, גורם לקושי להפסיק את ההתנהגות, למרות הנזקים ההרסניים לבריאות.

התלות הנפשית קשורה לכך שעישון סיגריה הוא פעולה חוזרת בשגרת החיים הנקשרת לפעולות כגון שתיית קפה או משקה אלכוהולי, בסיום ארוחה, בעת בילוי ועוד. ניתן להשוות גמילה מהתמכרויות לסיגריות אל גמילה מסוכר או גמילה מגלוטן מאחר ובכולן המוטיב החוזר הוא תלות עמוקה בחומר מסוים.

לסיכום
גמילה מהתמכרויות לעישון מומלץ לעשות בשיטת Clean In, אשר הופכת גם מעשנים כבדים וותיקים לאדישים כלפי הסיגריות בניגוד למיתוסים הקיימים, המעניקה מסגרת חזקה, תומכת ויעילה לגמילה מוצלחת אחת ולתמיד, במקרים של גמילה מהתמכרויות לעישון והן במקרים של גמילה מגלוטן וגמילה מסוכר.