| לפרטים: 054-3456370

התמכרות לעישון

להפסיק לעשן ללא מאבקים

איכות חיים, גופנפש בריא, חיוני, נקי.

כשאנחנו מעשנים אנחנו שואפים עשן, זאת במקום להרוות את הגוף (ואת הנפש) בחמצן, בשקט ובסבלנות הנדרשים לו. אנשים מעשנים בגלל סיבות שונות: הרגעות ממצבים ורגשות לא נעימים, הנאה, מנהג חברתי, אתנחתא, תעסוקה לידיים, הרגלים ועוד, ועוד… אנחנו תופסים את הסיגריות כנחמה, פינוק, תענוג, הרגעה. האמת היא שתחושת הרוגע היא זמנית. אנחנו מרגישים חוסר בפנים וממלאים אותו בעזרה חיצונית: הסיגריות. עם הזמן קשה יותר ויותר להבחין האם תחושת החסר הפנימית והיעדר השקט, מגיעים ממקור פנימי או בגלל התלות בסיגריה. 

ניקוטין, החומר הפעיל בסיגריות נחשב לאחד החומרים הכי ממכרים הקיימים בטבע. מספיקות לו שניות בודדות בכדי להגיע ממערכת הנשימה עד המוח. ההשפעות שלו על המוח רבות. אנחנו מרגישים את העוררות שמגיעה עם העישון, אבל בפועל הניקוטין מעלה את רמת הסוכרים בדם באופן מלאכותי ומזיק. חמור מזה – עישון סיגריה מאיץ את הפרשת הדופמין לדם. כך נוצרת התלות: הדופמין מופרש לדם ומייצר תחושה מרגיעה אך מקץ שעה, כשיורדת ההשפעה שלו על המערכת הפיזיקלית, תחושת חוסר השקט נחווית ביתר שאת, ואנחנו מחפשים עוד סיגריה.

קיימות כל מיני שיטות לגמילה מעישון – כדורים, מסטיקים עם ניקוטין, ספרי עזרה עצמית, קבוצות תמיכה. אולם, אף אחת מהשיטות הקיימות בשוק אינה דומה ל- See In. שיטה ייחודית בעלת הדגשים שונים אשר מרכיבים את המסגרת התומכת והיעילה ביותר לגמילה מוצלחת אחת ולתמיד. שיטת See In לגמילה משלבת בין הילינג – המטפל בדחף לעשן, להנחיות מעשיות שמזרזות את ניקוי המערכת הגופית ומחזקות אותה, וליווי אישי הממוקד בצרכים האינדיבידואלים של המטופל/ת.

מסטיקים, כדורים, מדבקות ושלל השיטות הבנויות על תחליפים אינם מטפלים בהתמכרות ובתלות, אלא מסיטים אותן. הפעולה של ההילינג היא ההפך הגמור. ההילינג מנקה את העשן מהשדה האנרגטי. הוא מפחית את התשוקה לעישון ומגביר את המוטיבציה והביטחון העצמי ביכולת להשלים את תהליך הגמילה בחיוך ובמינימום מאבקים. כבר אחרי טיפול ההילינג הראשון משתרר בגוף שקט. ההילינג והשקט הייחודי שהוא משרה הן מעין ברכת שלום של דרך חדשה ובריאה, התנסות ראשונית בחוויית חיים ללא תלות והתמכרות, שחרור שהולך ומתעצם בהדרגה. ההנחיות המעשיות מלוות את המעבר לחיים חדשים ובריאים ומייצרות מסגרת תמיכה חיצונית וחיונית. לאלה מצטרפת תשומת הלב והלווי האישי שלי. 

גמילה מעישון וניקוי מערכת הנשימה הם שלבים יסודיים בדרך הנמשכת תמיד לחיים של בריאות, בריאות הלב, בריאות העור, בריאות השרירים, הנפש, והרוח – התשתית לחיים איכותיים ומהנים. 

סיפורי הצלחה

הסיפור של יאיר

כל נסיבות התחלת העישון שלי מעורפלות. זה היה בזמן שהייתי בקורס חובשים, סביב גיל 19,...

הסיפור של יאיר
יאיר מהרצליה

הסיגריות מלוות אותי 20 שנים, יותר ממחצית חיי. היו לי מספר ניסיונות להפסיק אבל תמיד...

יאיר מהרצליה
אורי מהרצליה

“כשהחלטנו על הטיפול לגמילה מעישון, הייתי בהתלבטות אם להוריד את כמות הסיגריות מ-  5-7   ל- ...

אורי מהרצליה