| לפרטים: 054-3456370

התמקדות

מודעות גופנית וריפוי נפשי

תהליך של הקשבה מעודנת לגוף

התמקדות, או פוקוסינג, היא דרך פשוטה ורבת עוצמה של מודעות גופנית וריפוי נפשי. היא מאפשרת לנו לשים לב למה שאנו מרגישים, ומסייעת לנו להבין מה אנו רוצים.

שיטת ההתמקדות מבוססת על הקשבה למשהו שנמצא בתוכנו ורוצה לדבר אלינו, אותם חלקים שרוצים שנקשיב להם מתוך קבלה, בלי שיפוט ובלי ביקורת.

כולנו מכירים את הסיטואציה שאנחנו חשים תחושה גופנית מסוימת כמו לחץ או גב תפוס, אנחנו כועסים על התחושה, מתייחסים אליה כאל ‘אורח בלתי רצוי’, ומנסים להיפטר ממנה בטרוניה ‘למה דווקא עכשיו היא היתה צריכה להופיע’. יש מי שינסו להתעלם מהתחושה, חלקנו אולי ירצו לצאת החוצה לעשן סיגריה, אך אפשרות נוספת היא שנניח לתחושה לדבר אלינו וניפתח אל מעמקי העושר החבויים בתוכנו.

ההתמקדות מאפשרת לנו להקשיב לחוכמתו של הגוף שנושא עימו ידע רב על האופן שבו אנו חיים את חיינו, מה העמדה שלנו כלפי עצמנו, מהן החוויות מהן נפגענו וכיצד נרפא את עצמנו.

ההתמקדות עוסקת ביצירת קשר חיובי ותומך עם עצמנו.

 

למי מיועדת ההתמקדות?

ההתמקדות מסייעת לטיפול בבעיות קלות ומורכבות כאחד. היא משפרת את הפעילות החיסונית של הגוף, מורידה רמות של דכאון וחרדה. עוזרת בהתמודדות עם פחדים וכעס. יעילה בשחרור מצבי לחץ, בהגדרת בעיות ובקבלת החלטות. היא תומכת בהעצמה אישית והמודעות עצמית. משפרת תקשורת אישית ובין אישית. מפתחת את האינטואיציה, הקשבה לעצמי והיצירתיות בחיי היום יום.

 

** המפגשים מתקיימים במפגש פרונטלי בקליניקה או דרך זום.