| לפרטים: 074-703-5008

הסיפור של מלכה

מוצאי שבת, הטלפון מצלצל, על הקו מלכה, מבלי להרחיב הרבה בדיבור אמרה לי “אני רוצה לבוא אליך”. למחרת בבוקר הגיעה מלכה מלווה בביתה וחברתה לטיפול גמילה מסוכר וגלוטן. מלכה, בת 61, אישה חמה עם חיוך רחב, מהאנשים שנכנסים ישר אל תוך הלב. בחיוכה הלבבי סיפרה לי שהיא חולת סוכרת, שהיא אוהבת מאוד מתוקים, וקשה לה להפסיק. “אני יודעת שזה לא בריא לי, אבל אני לא מצליחה לשלוט בזה.” מלכה היתה דיי סקפטית, שאלה שאלות, והביעה ספק “איך טיפול הילינג יכול להפחית את התשוקה למתוקים” אבל החליטה בכל זאת להתנסות.

למחרת הטיפול התקשרתי אליה לדרוש בשלומה, היא סיפרה שאחרי הטיפול הרגישה לא טוב, היתה מאוד עייפה, ובעלה כמעט ששכנע אותה לגשת לרופאה. היא ציינה שעכשיו, היא מרגישה טוב, וכששאלתי האם היא מרגישה שינוי בתשוקה למתוקים, ענתה בישירות “מתוקים אני לא אוכלת, אבל גלוטן כן”. “חכי רגע” עניתי לה, גלוטן הוא כמו דבק, שמדביק אותנו להרגלים הישנים שלנו, וכדי להשתחרר מהם צריך להימנע מצריכת מוצרים שמכילים גלוטן. במקום זה הצעתי לה לאפות את הלחם כוסמת, שהמתכון שלו נמצא אצלי באתר.

בסוף אותו השבוע כשקיבלתי ממנה הודעה “אני מרגישה מצוין” התמלאתי שמחה, כי כשמדובר בסוכרת, צריכת סוכר היא סכנה בריאותית ולא רק עניין אסתטי, שאיני מזלזלת בו כלל.

השבוע נפגשנו שוב, כעבור חודש, מלכה סיפרה שהיה לה חודש גדוש באירועים “בעבר, הייתי מחכה רק לקינוח, וכשהוא היה מגיע הייתי שמה מולי את המגש ואוכלת – עכשיו לא נגעתי” היא שיתפה שהיתה בחו”ל וכולם סביבה אכלו לחמים ולחמניות, ואפילו אמרו לה ש”דיאטה עושים בארץ” אבל לה זה לא הזיז. אני מרגישה שמחה יותר, עירנית יותר ופעילה. “קודם הייתי יורדת מדרגה מדרגה, ועכשיו אני יורדת ללא בעיה.” הידיעה הכי משמחת היתה שבדיקות הדם הראו שיפור ניכר ברמת הסוכר בדם. “ועכשיו אני הולכת לרופאה” אמרה בגאווה.

רשום תגובה