| לפרטים: 054-3456370

הסיפור של יאיר

כל נסיבות התחלת העישון שלי מעורפלות. זה היה בזמן שהייתי בקורס חובשים, סביב גיל 19, קטע חברתי וסביר להניח שהיה באזור גם אלכוהול. בברוטו עישנתי עשרים שנה, להוציא שתי הפסקות. בפעם הראשונה שהפסקתי לעשן זה היה במסגרת של התערבות קבוצתית בין החברים, שמנו כסף ואמרנו שמי שחוזר אחרון מקבל את הכול, מראש ידעתי שאני אחזור לעשן. בסוף נשארנו שניים, החלטנו שאנחנו מתחלקים חצי-חצי ואני הדלקתי את הסיגריה הראשונה. בפעם השנייה שהפסקתי זה היה בגלל שהריח של הסיגריות התחיל להפריע לי. לא עישנתי כמעט שנה וחצי אבל התשוקה לא נעלמה. היה לי קשה ללכת לפאבים ולא לעשן, אז צמצמתי את היציאות. היה קשה להיות עם חברים מעשנים. זה כל הזמן היה שם. בסוף במהלך שיפוץ גדול בעבודה, עם כל הלחץ של לוחות הזמנים, שונררתי סיגריה באתר הבנייה והכול היסטוריה. אני הייתי מעשן של סיגריות אוטומטיות: נכנס לאוטו – מדליק סיגריה, עצבים בעבודה? יוצא לסיגריה. בתקופת השיא שלי עישנתי שתי קופסאות של קאמל או וינסטון אדום, מעולם לא ירדתי מתחת לשתי סיגריות ביום, וכשהחלטתי שאני מתקשר לניצה עישנתי בין 10-15 סיגריות מגולגלות ביום.

ההחלטה להפסיק קרתה בוקר אחד, קמתי אחרי לילה של בילוי עם חברים, הזיפים ספוגים בריח העישון, יחד עם כאב הראש והבחילה של אחרי כמויות של אלכוהול זה היה בלתי אפשרי. אמרתי די.

זכרתי מהפעם הקודמת שניסיתי להיגמל עד כמה קשה היתה שבירת הדפוס, בפעם ההיא כל הזמן הייתי צריך לדכא את זה. פניתי להילינג ככלי עזר. לא רציתי תחליפים שרק מחליפים התמכרות אחת באחרת. אם אני אלעס מקלות קינמון לא תהיה לי התמכרות פיסית, אבל תהיה לי פסיכולוגית. רציתי כלי עזר שהוא לא כימיקלי, ולא חיצוני, לא קבוצת תמיכה, לא מסטיקים עם ניקוטין – משהו שמספק תמיכה פנימית. בדיעבד ההילינג לא היה כלי עזר, הוא היה ה-כלי בה’ הידיעה.

כל התהליך היה מצחיק. לא שאלתי את ניצה איך זה עובד, קבעתי איתה והחלטתי לצלול פנימה. הייתי משוכנע שמדובר בכמה מפגשים, שהתשלום הוא פר מפגש. אחרי סמול טוק קצר היא פתאום שאלה “נו, עישנת את הסיגריה האחרונה שלך?”, אחזה אותי פאניקה. מה זהו? זה נגמר? הפקדתי את עצמי בידיים שלה. התהליך היה מדהים, רך, נעים.

יצאתי מהטיפול בתחושה של עייפות פיסית גדולה מצד אחד, אבל עירנות וקלילות מנטלית. מה שמאוד הפתיע אותי היה שהקלות, שחשבתי שתעבור אחרי הימים הראשונים והירידה במוטיבציה, פשוט לא נעלמה. כל הזמן חיכיתי לראות מתי יגיע הטריגר בו אני ארגיש שוב את הדחף, את התשוקה לסיגריה – זה לא הגיע. ולא הגיע. ולא הגיע. באף אחד מהטריגרים הרגילים לא הופיע חשק, רק זיכרון רחוק שפעם בסיטואציות האלה הייתי מעשן. זה היה מאוד מגניב. אז הבנתי את המשמעות של הניקוי האנרגטי, ואת עומק החיבור בין גוף ונפש.

בערך חודש אחרי הגוף כאילו פתאום שם לב שהוא לא מקבל יותר סיגריות. חטפתי צינון רציני וכמויות של ליחה ונזלות התנקזו לי מהגוף. הייתי בהלם לגלות את כמה רעלים ישבו לי בגוף. ההתנקות הזו היתה מאוד מהירה ואני מניח שזה גם בזכות זה שעקבתי אחרי ההנחיות של ניצה לתזונה. בקיצור: מומלץ. בחום.

תגובות 2

 1. מלי
  4 במרץ 2018

  הי איזה טיפול בדיוק????

  1. clean
   14 במרץ 2018

   היי מלי,
   מדובר בטיפול הילינג אשר מפחית את התשוקה לעישון. אחרי הטיפול תרגישי אדישות לסיגריות והדחף לעשן כמעט ויעלם לחלוטין. הטיפול מגיע עם הנחיות לתזונה, פעילות גופנית, שינה ותוספי מזון שמסייעות לגוף לנקות את הניקוטין, ומונעות מהחלפת התמכרות אחת בהתמכרות אחרת.

רשום תגובה